Jaké jsou šance najít skutečnou lásku? Kolik partnerů musíte vyzkoušet, než objevíte toho pravého? Odpovědi na tyto a mnohé další osudové otázky najdete v knize matematičky Hannah Fryové Matematika lásky. Láska je stejně jako většina našeho života plná různých vzorců. Ať už jde o počet sexuálních partnerů nebo o to, komu napíšeme na internetové seznamce, všechny nám obrátí život vzhůru nohama podobně jako láska. Ale naštěstí se dají matematicky vyřešit! Hannah Fryová se s humorem i vážností, která k hledání životního partnera patří, zamýšlí nad tím, jak nám může matematika při problémech s láskou pomoci.
S knížkou Matematika lásky například odhalíte matematický argument ospravedlňující seznamování v baru, pochopíte, jak funguje hledání vhodného partnera, chemie přitažlivosti, náhoda a pravděpodobnost. Nechybí ani několik matematických triků, které vám pomohou naplánovat dokonalou svatbu… Matematika má zkrátka řešení na všechno a nová TED kniha je toho jedinečným důkazem.
Kniha Matematika lásky vychází v nakladatelství NOXI v sérii TED knihy. Jak už název napovídá, tyto knihy navazují na TED přednášky. Osmnáctiminutové příspěvky mohou vyvolat zájem o téma, ale při většině z nich chce jít posluchač ještě dále a vyslechnout si příběh celý. Proto vznikla tato knižní řada. TED knihy jsou dost dlouhé na to, abyste objevili silné a nové myšlenky, ale tak krátké, aby se daly přečíst na jedno posezení. Od září 2014 vychází zajímavé a inovativní tituly, věnující se tématům od architektury, byznysu přes vesmírnou turistiku či lásku – edice je tedy vhodná po každého, kdo se rád dozví něco nového.
TED přednášku „The Mathematics of love“, která inspirovala vznik knihy Matematika lásky, najdete zde.
TED je nezisková iniciativa, jejímž cílem je sdílení podnětných nápadů a příběhů ve formě krátkých a úderných přednášek. TED byl poprvé pořádán v roce 1984 jako konference o technologiích, zábavě a designu, dnes se věnuje řadě témat ve více než 100 jazycích. V průběhu času vznikly samostatně organizované události TEDx, které pomáhají lidem po celém světě sdílet vědomosti. Konají se také v České republice a na Slovensku.